Canisterapie

S našimi pejsky se věnuji canisterapii, především v nemocnici Motol.
Sofi je klidná fenka, rozumná, která může k pacientům na klín nebo na lůžko a je ráda za pohlazení a pamlsek.
Torpédo Cipísek je nadšený z možnosti ukazovat nejrůznější triky a předvádět se. Odměna pamlskem je jen bonus navíc. 😊
Alenka se v canisterapii teprve zaučuje, ale již teď je vidět, že z ní bude také šikovná terapeutka.

Canisterapie (pojmenování vzniklo v  ČR) je název pro metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny (canis = latinsky pes).“

Laura, a její tygři…

spíš tygřice…

a nebo vlastně pudlice 😁

 

Další dobrovolnicí, kterou bychom vám rádi představili, je naše Laurencie.

Za pacienty dochází již téměř 7let. Má zkušnosti jak z individuálních, tak skupinových aktivit, docházela 3roky za dětským pacientem na ARO.

Laura je takový náš „universální voják“…kdykoli je potřeba, stačí zavolat, a je připravená.. na individuální poptávku, a nebo jen tak na akci.

Momentálně je její „hlavní“ aktivitou skupinová canisterapie na CNP, kam dochází se svými třemi pudlíky… Sofinkou, jejím štěnětem Cipískem, a Alenkou. Všichni psíci vypadají na první pohled jak plyšový gaučáci… ale když začne Laura vyprávět historky ze života, každý hned pochopí, že za těmi načesanými loknami a culíky se skrývá pravý pes ve všech směrech.

Moc si takových dobrovolníků, jako je Laura, vážíme… Vždy dobře naladěná, spolehlivá, optimistická, milá, a usměvavá… přesně taková ona je…